פוסט אורח: מקרונים בצורת חיות

מקרונים בצורות הם משהו שצובר תאוצה בשנים האחרונות. למרות שמדובר גם ככה בעוגיה יחסית מורכבת להכנה (בעיקר בגלל ההוראות המפרכות וחשיבות הדיוק), הכנתה בצורה של חיות לוקחת את האתגר צעד אחד קדימה.

בחודש האחרון אלכס נירנברג המדהימה, שהיא חברה וקוראת אדוקה, הכינה כמה וכמה מקרונים בכל מני צורות  ושמחתי כשהיא הסכימה להתארח כאן עם הדרכה איך מכינים מקרונים בצורה של חיות. אלכס, ההדרכה פשוט מקסימה ואת מוכשרת ברמות מטורפות – תודה רבה על ההשקעה ועל הצילומים היפהפיים.

קבלו אותה!

לפני כשבוע התחשק לי להכין מקרון בצורת חזיר, ויצא לי לא רע בכלל. לפני כמה ימים ראיתי שיש לי עוד ים חלבונים במקרר (שאריות מקינוחים אחרים), אז החלטתי להכין מקרונים בצורת דובים. מכיוון שאת כולם עשיתי על בסיס המתכון הזה, העלתי תמונה שלהם לעמוד הפייסבוק של הבלוג. לא עבר יותר מידי זמן ונטלי הציעה לי לכתוב אצלה פוסט אורח – הכי כבוד בעולם בערך! אז אמרתי שאם כבר אז כבר – ואני אכין עוד כמה חיות ככה שיהיה ממה לבחור 🙂

מקרונים בצורת חיות

צילום: אלכס נירנברג

IMG_5107 (Custom)-s

צילום: אלכס נירנברג

כמו שאמרתי, הכל מבוסס על אותו מתכון. את המקרונים עצמם אני עושה לפי המתכון עם המרנג האיטלקי שאני ממליצה לקרוא טוב-טוב את כל ההוראות ורק אז לגשת לעבודה. לגבי המילוי – אני פחות בקטע של ריבות, והמילויים האהובים עליי הם של שוקולד-אספרסו או ממרח חלבה (את שניהם אתם יכולים למצוא כאן וכאן).

את הבלילה של המקרונים מכינים לפי ההוראות הכתובות במתכון, מלבד החלק של הוספת צבע המאכל. מכיוון שהכנתי מקרונים עם הרבה צבעים, החלטתי לנסות להוסיף את הצבע בשלב מתקדם יותר. לכן רגע לפני שמגיעים למרקם הרצוי של התערובת, כשהיא עוד קשה אך כבר מעורבבת היטב,  מחלקים את הבלילה לקערות. לכל אחת מהקערות מוסיפים את הצבע הרצוי ומקפלים בעדינות עד שהבלילה מקבלת מרקם של טחינה סמיכה.

אחרי שמכינים את הבלילה אפשר להתחיל בחלק הכיפי (לחצו להגדלה על תמונת ההסבר):

מקרונים בצורת חיות

מקרונים בצורת חיות

צילום: אלכס נירנברג

מקרונים בצורת חיות

צילום: אלכס נירנברג

animal_macarons2-s

צילום: אלכס נירנברג

כמה נקודות חשובות:

  1. אם אתם רוצים ליצור אוזניים שיהיו חלק צמוד לראש (כמו במקרון הינשוף) – צריך פשוט לחכות כ-10 דקות בין זילוף העיגול לבין זילוף האוזניים. אם רוצים שהאוזניים יהיו חלק מהצורה הכללית של הראש (כמו במקרון הקוף) – אין צורך לחכות ופשוט מזלפים את האוזניים מיד בסיום יצירת העיגול.
  2. את כל החלקים הבולטים (כמו אף הינשוף או מסגרת הפה של הדוב) יש לזלף רק אחרי המתנה של כ-10 דקות, כאשר המקרון יצר כבר קרום דקיק.
  3. את האישונים מוכרחים להוסיף רק לאחר שהחלק הלבן של העין יבש לחלוטין, אחרת הם עלולים להימרח.
  4. את כל העיטורים השחורים נתן לעשות על ידי תערובת של אבקת סוכר מהולה במעט מים וצבע מאכל. למרות זאת, הרבה יותר נוח לצייר עם טוש שחור אכיל או עם ג'ל דקורטיבי. את העיטורים של הדוב עשיתי עם הג'ל ואת שאר החיות עם אבקת סוכר. בתמונה הזאת ניתן לראות את ההבדל בתוצאה:
מקרונים בצורת חיות

צילום: אלכס נירנברג

מקרונים בצורת חיות

צילום: אלכס נירנברג

תודה לנטלי שאפשרה לי לכתוב את הפוסט הזה, היה לי ממש ממש כיף. פסח שמח לכולם!

___

בקרו בבלוג המקסים של אלכס ושוב המון תודה על ההדרכה המקסימה ♥

Send this to a friend