10 המתכונים הכי פופולריים לשנת 2020

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 358 צופים

2020 היתה שנה מוזרה. המגיפה שיתקה (ועודנה משתקת) את העולם לחודשים ארוכים; נותרנו ספונים בבתים במשך תקופה, תוכניות השתבשו, עסקים נאלצו להיסגר ובאופן כללי – זו לא היתה שנה טובה במיוחד. למרות ועל אף כל המצב הסוריאליסטי הזה – שלא פעם מרגיש לי כאילו אנחנו חלק מסרט – בשנה הזאת רבים גילו את המטבח הביתי והתאהבו בבישול ובאפייה. אז יש בכל זאת גם כמה נקודות אור בתקופה ההזויה הזאת.

העובדה שאנשים – שמעולם לא בישלו או אפו דבר – נכנסו למטבח והרימו ארוחה או הכניסו עוגה לתנור, היא פשוט מופלאה. מופלא בעיני לגלות אהבה חדשה ככה סתם באמצע בחיים, אפילו אם היא מגיעה מכורח נסיבות או חוסר ברירה. בחודשים האחרונים כתבו לי רבים כמה הם התאהבו באפייה בזמן הזה של המגיפה, איך הם גילו את המטבח וכמה אפייה עושה להם טוב. מחוסר ברירה ואולי אפילו סתם משעמום הם נכנסו למטבח, הכינו לחם או עוגה וגילו עולם שלם שעד היום נראה להם זר ו"לא בשבילם".

אפייה היא לכולם ובשביל כולם. אני באמת מאמינה בזה. אין דבר כזה "לא יודע/ת לאפות", זה רק עניין של לקום, לעשות ולהעז. וגם אם בפעמים הראשונות העוגה אולי לא יוצאת הכי טובה – ככל שמתנסים עוד ועוד, צוברים ניסיון וביטחון – מגלים כמה כיף וקל לאפות, ובעיקר – מספק כל כך. הרי אין כמו משהו שאנחנו מוציאים תחת ידינו ומכינים בעשר אצבעות. זה מספק הרבה יותר מכל עוגה או מאפה שקונים בקונדיטוריה.

ממש היום שנת 2020 מגיעה לסיומה. לכבוד תום השנה הזאת, וכבכל שנה, אני מסכמת עם 10 המתכונים הפופולריים ביותר בשנה האחרונה. אלה שתמיד חזרתם אליהם, אלה שגרמו לכם להיכנס למטבח, אלה שהפכו לקבועים על השיש שלכם.

לקראת שנת 2021, אני מאחלת לכולם שהשנה הקרובה תהיה שנת הגילוי העצמי. תגלו מה "עושה לכם את זה", מה מרגש אתכם, מה מניע אתכם ומה גורם לכם לתחושה פנימית נהדרת. תאהבו את עצמכם ותיהנו ממה שאתם עושים, תיהנו מכל רגע ובעיקר תזכרו שהחיים קצרים ולעולם לא נדע מה יביא לנו המחר, אז צריך לחיות את הרגע ולמצות אותו עד כמה שניתן.

רגע לפני שנטפס על סולם התהילה: מסורת זו מסורת, וגם השנה אני לא שוכחת מהאנדרדוג – מחר תפורסם הרשימה האלטרנטיבית: 10 המתכונים הכי לא פופולריים בשנת 2020. יש למה לצפות 😉

מקום 1 – עוגיות בראוניז ללא גלוטן

עם למעלה מרבע מיליון (!) כניסות רק בשנה האחרונה, עוגיות הבראוניז שומרות על מקומן בפסגה כבר שנה שניה ברציפות – ולא פלא. מדובר בעוגיות שוקולדיות מטריפות, קלות מאוד להכנה – שפשוט אי אפשר לעמוד בפניהן.

למתכון לעוגיות בראוניז ללא גלוטן >>

עוגיות בראוניז ללא גלוטן | צילום: נטלי לוין

עוגיות בראוניז ללא גלוטן | צילום: נטלי לוין

מקום 2 – בראוניז מ-5 מצרכים