עוגת ביסקוויטים דאבל שוקולד

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 448 צופים

כשהייתי ילדה (טוב, מודה שעד היום) אחד הנשנושים החביבים עלי ביותר היה ביסקוויטים עם ממרח שוקולד. נהגתי להכין מהם ממש סנדוויצ'ים קטנים כאלה עם ממרח שוקולד בין שני ביסקוויטים, וזה היה הנשנוש שהכי אהבתי בילדותי. עד היום שוקולד וביסקוויטים עם שילוב שאני מאוד אוהבת; יש משהו מאוד נוסטלגי בטעם שנוצר בחיבור ביניהם.

אז אתם בודאי יכולים להבין כמה אהבתי עוגת ביסקוויטים בתור ילדה. זו היתה ה-עוגה שהכי חיכיתי לה; בגלל שזו לא עוגה שמכינים וישר מגישים (כי היא דורשת זמן התייצבות וקירור) תמיד התקשיתי להמתין בסבלנות עד שאפשר יהיה לאכול ואני ממש זוכרת את השעות הארוכות האלה של קוצר הרוח עד שאפשר יהיה סופסוף לטעום מהעוגה.

זה באמת לא מפתיע בעיני שעוגת ביסקוויטים היא אחת מהעוגות האהובות ביותר בארץ. אין בית שלא מכינים בו עוגת ביסקוויטים, לכל אחד יש מתכון אחר למרות שבסוף הרעיון הבסיסי זהה: ביסקוויטים, קרם, שוקולד. פשוט אי אפשר לטעות בשילוב הזה!

לכבוד שבועות החלטתי לקחת את עוגת הביסקוויטים הנוסטלגית של פעם צעד אחד קדימה ולהפוך אותה לחגיגית במיוחד. כך נולדה העוגה הבאה – עוגת ביסקוויטים דאבל שוקולד שמרכיבים בצורה מיוחדת שגורמת לה לקבל מראה "זברה" בעת החיתוך. מבחוץ היא נראית תמימה, אבל בחיתוך הראשון מתגלות שכבות-שכבות אנכיות של ביסקוויטים וקרם במראה שובה לב.

את קרם הגבינה הקלאסי שדרגתי עם תוספת של שוקולד לבן, במקום הביסקוויטים הרגילים השתמשתי בפתיבר בטעם שוקו ובזכות ההרכבה השונה מהקלאסיקה בשכבות – התקבלה עוגה נפלאה, חגיגית ומרשימה במיוחד שתהיה יופי של קינוח לשבועות (אבל בואו נודה באמת – לכל מאורע). בקיצור, אתם מוכרחים לנסות את העוגה הטעימה הזאת ♥

מחפשים עוד מתכונים לעוגות ביסקוויטים? נסו את אלה: עוגת ביסקוויטים טירמיסו | עוגת ביסקוויטים שוקולד וחלבה | עוגת ביסקוויטים תותים וריקוטה | עוגת ביסקוויטים תפוחים בקרמל |