מה עושים עם חלבונים מיותרים?

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 4.4k צופים

כל מי שאופה מכיר את ה"בעיה" הזאת: מכינים קינוח שדורש חלמונים ונותרים לא מעט חלבונים. קרם ברולה, קרם פטיסייר, אלפחורס ועוד מותירים אותנו עם כמות נאה של חלבונים במקרר. כבר הרבה זמן רציתי לכתוב את הפוסט הזה ולעשות סדר בראש; אז מה עושים עם חלבונים מיותרים?

קודם כל – זוכרים שאפשר "לקנות זמן" בכל מה שקשור לחלבונים. חלבוני ביצה עוברים הקפאה מצוין. אם נותרו לכם חלבונים ואתם קצרים בזמן או שלא מתחשק לכם לאפות משהו נוסף – אתם יכולים פשוט להקפיא אותם. הדרך הטובה ביותר להקפיא היא בתוך כלי אטום (אפשר גם בשקיות זיפלוק עבה). החלבונים נשמרים במקפיא אפילו חודשיים בהנחה שהמקפיא שלכם עובד טוב. את ההפשרה עושים לילה במקרר ומשתמשים בהם כרגיל.

שימו לב: למרות שאני לא מתייחסת בפוסט הזה לחלמונים בכלל, כן חשוב לי להדגיש שחלמונים הם חומר גלם רגיש הרבה יותר. חלמונים לא עוברים הקפאה בצורה רגילה, אבל על כך בפוסט ניצול חלמונים שיעלה בקרוב.

למגוון טיפים וסרטונים בנושא אפייה – אני מזמינה אתכם להירשם לערוץ היוטיוב שלי >>

נשיקות מרנג | צילום: נטלי לוין

מה עושים עם חלבונים? נשיקות | צילום: נטלי לוין

אז מה עושים עם חלבונים?

הפתרון הקלאסי: מרנג!

אם אתם אוהבים נשיקות או פבלובה – זה הפתרון המושלם עבורכם. מה שאני אוהבת במרנגים אפויים מהסוג הזה זה שהם נשמרים לאורך זמן גם אפויים. אני אוהבת להכין כמות גדולה של נשיקות ולהקפיא לשימוש מאוחר יותר. האפשרות לשלוף מהמקפיא מרנגים או תחתיות פבלובה היא הדרך הכי מהירה לסגור פינה לקינוח שאין לכם זמן בשבילו.

לחצו כאן למדריך להכנת מרנג + מתכון לנשיקות >>
וכאן תמצאו פבלובה >>

פבלובה צ'אנקי מאנקי | צילום: נטלי לוין

פבלובה צ'אנקי מאנקי | צילום: נטלי לוין

הפתרון היעיל: להוסיף לחביתה או למקושקשת בבוקר/ ערב

אני מודה שזה פתרון שאני משתמשת בו לא מעט. הרבה פעמים כשנשארים לי 2-3 חלבונים אני לא טורחת לאפות איתם אלא "נפטרת" מהם על ידי הוספה לחביתה בערב. אפשר לשמור חלבונים בכלי סגור במקרר כמה ימים בלי בעיה, כך שגם אם לא מכינים חביתה באותו יום זה בסדר.

הפתרון המהיר: עוגיות פיצוחים