פלאן – קרם קרמל קלאסי

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 1k צופים

קצת מצחיק לחשוב איך עד ממש לא מזמן טיולים לחו"ל היו דבר יחסית שגרתי. מצד שני, גם לפגוש אנשים היה עניין יומיומי למדי. מדהים איך בזמן קצר כל כך החיים שלנו השתנו – גם אם לתקופה (אני מקווה) לא ארוכה מדי. המשבר הזה מעמיד הרבה דברים בפרופורציות. עזבו אתכם מטיולים לחו"ל – חוסר האפשרות לפגוש אנשים, להתחבק עם המשפחה ואפילו הליכה לסופר דורשת היערכות. זה די מטורף ואני לא חושבת שמישהו דמיין שנגיע למצב כזה. מגפות נשמע כמו משהו מהמאה הקודמת, אבל לכו תתווכחו עם הטבע והוירוסים שהוא יוצר.

כולי תקווה שממש בקרוב כל התקופה הזאת תיגמר ונצא ממנה מחוזקים. באופן אישי, אני משתדלת לנצל את הזמן הזה לנסות מתכונים שכבר מזמן סימנתי לעצמי, ללמוד דברים חדשים ובעיקר קצת לנוח. ה"חופש" הזה מאוד מתעתע, כי בתור עצמאית הוא בעיקר מפחיד אותי מבחינה כלכלית. מי יודע מה יהיה כשנשוב לשגרה שלדעתי תיראה שונה לחלוטין ממה שהיה. קצת מפחיד לחשוב על זה, אבל האמת? גם קצת מרגש.

לענייננו.

לפני כמה שנים טיילנו בברצלונה יחד עם עמרי ורוני (אני מתגעגעת אליכם!). היינו שם בפסטיבל מוסיקה, אכלנו הרבה דברים טעימים, ואיכשהו אחד הדברים שהכי נחקקו לי בזיכרון היה פלאן שאכלנו באחת מהמסעדות בעיר. נשבעתי עוד אז שאנסה להכין איזושהי וריאציה דומה בבית (אכלנו אחד בטעם קפה), אבל איכשהו תמיד נכנעתי לקלאסיקה ועוד לא הכנתי את גרסת הקפה.

פלאן הוא בעצם קרם קרמל קלאסי קל מאוד להכנה. יש לו גם קטע נחמד בהגשה אם טורחים להפוך אותו בשולחן, אל מול עיני הסועדים בחג (כמה יהיו אצלכם בליל הסדר השנה? 3-4 משתתפים? אנחנו נהיה שניים). הקרמל שנשפך על גבי הקרם בעת ההגשה מיד גורם להתרגשות. איכשהו – אפילו שהכנתי כבר כל כך הרבה פעמים קרם קרמל – השלב הזה תמיד קצת מלחיץ אותי. יתהפך כמו שצריך? יתפרק? בסוף זה תמיד קורה ואני תמיד אומרת לעצמי "וואו" קטן בלב.

זה אחלה קינוח לליל הסדר, ואם אתם רק 2-3 אנשים בליל הסדר השנה – אין שום בעיה להכין חצי כמות בלבד. מעדיפים להכין קרם קרמל בגרסה פרווה? המירו את החלב והשמנת בקרם קוקוס (לפחות 17% שומן) באותה כמות (סה"כ 500 מ"ל קרם קוקוס).

לחצו כאן למתכוני קינוחים לפסח ללא מיקסר >>
למתכוני קינוחים לפסח ללא ביצים >>
לספיישל עוגות ועוגיות ללא גלוטן >>
לכל הקינוחים הכי שווים לליל הסדר >>

פלאן – קרם קרמל קלאסי | צילום: נטלי לוין