טיפים להקפאת עוגות וקינוחים

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 2.6k צופים

אנחנו חיים בעולם שבו אפשר לנצל את הקדמה הטכנולוגית ולקצר לנו זמנים במטבח. אם זה בהכנה של קינוחים או עוגות מראש, אם זה בהכנה מראש של מתכונים מורכבים ובכך לפשט את העשייה ובאופן כללי – להתייעל כל הזמן במטבח.

באופן אישי אני משתמשת המון במקפיא שלי לשמירה לאורך זמן על קינוחים. הרבה פעמים אני מציינת במתכונים האם אפשר להקפיא, איך ולכמה זמן, אבל החלטתי שהגיע הזמן לעשות סדר ולכתוב במקום אחד טיפים להקפאת עוגות – מה בדיוק אפשר להקפיא, באיזו צורה ואיך הכי מומלץ להפשיר.

חילקתי את הטיפים לפי סוגי העוגות והקינוחים – כדי שהכל יהיה ברור ומסודר, אבל תרגישו חופשי להוסיף טיפים להקפאת עוגות וקינוחים משלכם בתגובות וכמובן לשאול שאלות אם משהו לא ברור.

עוגת חלבה בחושה | צילום: נטלי לוין

עוגת חלבה בחושה | צילום: נטלי לוין

עוגות בחושות

באופן כללי אפשר להקפיא את כל העוגות הבחושות, אבל שימו לב להבדלים קטנים בין סוגי העוגות השונים:

עוגות בחושות רגילות (ללא פירות) – עוטפים היטב בניילון נצמד או שמים בתוך קופסה אטומה ומקפיאים. הן יכולות להישמר במקפיא אפילו חודשיים. את ההפשרה עושים כמה שעות בחוץ או מעבירים ללילה במקרר. אני תמיד ממליצה להגיש עוגות בחושות בטמפרטורת החדר ולא קרות.

עוגות בחושות עם פירות – ניתן להקפיא, אבל פחות מומלץ משום שהפירות מעט מאבדים מהמרקם שלהם בעת ההפשרה ומגירים נוזלים, אז כדאי לקחת את זה בחשבון. אם בוחרים להקפיא – עוטפים היטב בניילון נצמד או שמים בתוך קופסה אטומה. הן נשמרות במקפיא עד חודש ואת ההפשרה עושים לילה במקרר בצורה הדרגתית. כדי לעזור להן "לחזור לחיים" אחרי ההפשרה מומלץ אפילו לתת להן חימום קצר בתנור: מחממים תנור ל-150 מעלות ושמים את העוגה הקרה (ישר מהמקרר, לאחר ההפשרה) למשך 5-10 דקות בתנור. בזמן הזה החלק החיצוני יחזור להיות קצת יותר פריך ונוזלי ההפשרה קצת יתאדו.

לחצו כאן לכל העוגות הבחושות בבלוג >>

עוגת מוס פיסטוק וקפה על בסיס בראוניז | צילום: נטלי לוין

עוגת מוס פיסטוק וקפה על בסיס בראוניז | צילום: נטלי לוין

עוגות מוס ועוגות ביסקוויטים

אפשר להקפיא עוגות מוס ועוגות ביסקוויטים בלי בעיה עד חודשיים. שימו לב לכמה דברים חשובים:

  • מקפיאים ללא קישוטים (מוסיפים את הקישוטים רק אחרי ההפשרה).
  • אם העוגה מצופה בגלסאז' – אפשר להקפיא, אבל חשוב לזכור שהגלסאז' מעט יאבד מהברק שלו לאחר ההפשרה.
  • היה ויש פירות טריים בעוגה בין השכבות (למשל פרוסות תותים בין שכבות עוגת ביסקוויטים) – לא מומלץ להקפיא משום שבהפשרה הפירות יגירו נוזלים והע