איך מכינים קצפת + פאי דלעת משגע

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 421 צופים

רבים שואלים אותי איך מכינים קצפת יציבה באמת, כזו שגם אפשר לזלף ולא נשברת מהר כל כך. למרות שבהתחלה לא כל כך הבנתי מה השאלה בכלל, בעיקר כי קצפת היא משהו שקל מאוד להכין בסופו של דבר, לבסוף נפל לי האסימון והבנתי שלמרות הפשטות יש לא מעט דגשים שכדאי להפנים כדי לקבל קצפת יציבה באמת. אז השבוע במסגרת יסודות האפייה אנחנו מתמקדים בהכנה של קצפת ביתית.

העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים – כאלה שממש אוהבים קצפת ומוכנים לאכול אותה עם כפית בכל הזדמנות וכאלה שלא מבינים מה הקטע בלאכול אוויר מתוק. בגדול אני משתייכת לסוג הראשון של האנשים ומאוד אוהבת קצפת (אפשר לראות אותה מככבת בלא מעט מתכונים בבלוג), אבל תכלס – אני מבינה גם למה יש כאלה שלא כל כך משתגעים עליה.

פאי דלעת משגע

צילום: נטלי לוין

קצפת בסיסית מורכבת בעצם משני מרכיבים נפוצים מאוד – שמנת להקצפה ואבקת סוכר.

כדי להכין קצפת יציבה מאוד חשוב להקפיד על כמה כללים:

באיזו שמנת משתמשים? 

חשוב להשתמש בשמנת להקצפה בעלת לפחות 32% שומן, אבל עדיף משמעותית לבחור בשמנת בעלת 38% שומן ואם אתם משיגים – שמנת 42% שומן בכלל תהפוך את כל העסק לקל הרבה יותר. באופן אישי אני משתמשת בשמנת 38% שומן.

קירור הוא שם המשחק

השמנת צריכה להיות קרה מאוד. קרה מאוד זה אומר שמוציאים אותה מהמקרר רגע לפני שמתחילים להקציף ולא משאירים אותה לעמוד בחוץ אפילו "רק כמה דקות". הקור של השמנת עוזר לה לצבור נפח ולהתייצב ולכן חשוב מאוד לקרר אותה היטב.

המחמירים מקררים היטב גם את המקצפים של המיקסר וחלקם אפילו את קערת ההקצפה. באופן אישי אני לא מקפידה על שימוש במקצפים קרים או קירור של הקערה ולא נתקלתי בבעיה, אבל בימים חמים מאוד של אוגוסט זה יכול מאוד לעזור לתת איזה בוסט קצר של קור למקצפים של המיקסר במקפיא.

מהירות ההקצפה

הה