המלצות לפריז 2013: המלצות (לא רק) מתוקות לעיר האורות

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 61 צופים

ריח של ערמונים קלויים ברחובות, חלונות ראווה מלאים בקינוחים צבעוניים, וחורף אמתי עם השילוב המנצח כפפות-צעיף-כובע. הגעתי לגן העדן הפרטי שלי, ואמנם רק לזמן קצרצר, אבל אני חוזרת הביתה עם טעם של עוד.

פריז היא השראה, היא מרתקת, היא יפה. לאן שלא מסתכלים יש בתים יפים, גשרים מוארים וכנסיות עתיקות. היא סוחפת באינטנסיביות שלה, אבל גם קצת מלחיצה בפופולריות שלה. דורשת לא מעט סבלנות והרבה הליכה ברגל, אבל מתגמלת בתחושה עילאית של אושר צרוף.

המלצות לפריז 2013: המלצות (לא רק) מתוקות לעיר האורות

צילום: נטלי לוין

בסך הכל חמישה ימים היינו בה, ואמנם זוהי הפעם השלישית שלי בעיר האורות, אבל בלי צל של ספק הפעם המענגת מכולן. יש בה קסם, אבל יש בה גם קושי, והדיסוננס הזה הרים את פניו לא-פעם במהלך השהות הקצרה שלנו בה. הומלסים ומקבצי נדבות לצד תורים אינסופיים בבוטיקים מפונפנים של עוגות. קור מקפיא ברחובות, וחימום מוגזם מדי בתוך המבנים.

עיר של ניגודים-ניגודים-ניגודים, ואפילו כשיש מקום עם קינוחים יפהפיים, הם נמכרים רק בטייק-אווי ופשוט לוקחים אותם לישיבה על ספסל קר בפארק. ולמרות הכל היא הפכה לאהבה גדולה, וכבר עכשיו לגעגוע – לריחות של מאפים, לצלצולי פעמונים ולאורות מנצנצים.

זו הפעם הספונטנית ביותר שבה טסנו לחו"ל – פחות משבוע לפני הטיסה הזמנו כרטיסים ומלון, ובמהרה מצאנו עצמנו משוטטים ברחובות עטופים בשכבות רבות של בגדים. אמנם קר שם, בפריז, אבל ההליכה המרובה והתחושה הכללית של חופש גורמת לכל דבר שלילי להתגמד.

קרואסון מ-Patisserie Pain de Sucre

צילום: נטלי לוין

עמוסים בהמלצות לבערך טריליון מקומות, מצאנו את עצמנו בהתחלה בסוג של מרדף אחר "הקרואסון המושלם פה, העוגה הכי מהממת שם". באיזשהו שלב שחררתי והחלטתי שעדיף פשוט לתת לדברים לזרום ואולי גם להצליח לגלות מקומות חדשים ופינות חמד נסתרות. אמנם על הכל כבר נכתב (עיר פופולרית או לא?), אבל זה הסיור המתוק שלי.

כדי לעשות קצת סדר בהמלצות, חילקתי אותן לכמה קטגוריות: 5 הקינוחים הטובים ביותר שאכלנו, המלצות מתוקות נוספות, כמה המלצות קולינריות לא מתוקות (כי חייבים לאכול גם אוכל אמיתי), וכן 2 המלצות לחנויות טובות של ציוד וספרים. בעיקרון קשה ליפול בעיר הזאת עם מתוקים ומאפים, וכמו שכתבתי – כמעט בכל מקום אפשר למצוא פטיסרי שווה או בולנז'רי ריחני. פשוט עקבו אחרי הריח!

פריז

צילום: נטלי לוין

5 הקינוחים שאהבתי ביותר במהלך הביקור (בסדר אקראי):

טארטלט קפה אינסופי – Pierre Herme (לאתר)

חיכיתי זמן רב לטעום את טארט הקפה של פייר ארמה, והנה כבר ביום הראשון שלנו בפריז, לאחר פילוס דרכנו בין המולה רבה של אנשים בתוך החנות, הוא היה בידי. מדובר באחד מהטארטים הט