משפרת אפייה – חלק 2

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 46 צופים

בהמשך לפוסט הקודם, בו התחלתי בשיפוץ די מסיבי של כמה מהפוסטים היותר ישנים בבלוג, הנה עוד כמה פוסטים ששודרגו בעת האחרונה. אני חייבת לציין שכל הפרויקט המטורף הזה די ממכר, ובכל פעם אני מוצאת עוד ועוד פוסטים ישנים עם תמונות שגורמות לי לחייך. ללא ספק נעים לראות את ההתפתחות הזאת עם השנים. למרות שזה מאוד מפתה, אני לא מתכוונת לשפץ את כל הפוסטים הישנים, ובהחלט מתכוונת להשאיר כמה בדיוק כמו שהיו, כי זה נחמד להיתקל בהם מדי פעם עם התמונות והטקסטים הישנים.

לפני הכל, אתם מוזמנים לקרוא  5 טיפים לצילום מזון וסטיילינג שכתבתי בפוסט הקודם. בהחלט יכול לעזור לאלה מכם שעושים את צעדיהם הראשונים בצילום מזון. והכי חשוב – לא להתייאש וכל הזמן לצלם!

עוגת תפוחים, קינמון ואגוזים

זו אחת העוגות היותר פופולריות בבלוג, על אף שהיתה לה תמונה מזעזעת במיוחד. הרקע הכחלכל ממש לא היטיב עם העוגה והיא פשוט לא נראתה טוב. בהחלט היה דרוש פה מייקאובר!

עוגת תפוחים, קינמון ואגוזים

צילום: נטלי לוין

למתכון לעוגת תפוחים, קינמון ואגוזים >>

עוגיות ג'ינג'ר

העוגיות האלה נראו פעם כל כך אחרת, שזה מטריד. בתור אחת שליצנים ודמויות מחייכות-מדי (כן, יש כזה דבר!) מפחידים אותה, ללא ספק הייתי חייבת להכין אותן מחדש, והפעם בצורה קצת יותר קונבנציונלית – כוכבים מתוקים ומושלמים ליד כוס תה.

עוגיות ג'ינג'ר

צילום: נטלי לוין

למתכון לעוגיות ג'ינג'ר >>

אוזני המן קלאסיות

יש עוד די הרבה זמן עד פורים, אבל בחיי שלא יכולתי להתאפק ומצאתי את עצמי מכינה אוזני המן באמצע אוקטובר. תכלס – מדובר באחד המתכונים הקלאסיים הכי טעימים שיש בבלוג, ומהבצק אפשר להכין גם עוגיות חמאה נהדרות בלי מילוי ובלי שומדבר.

אוזני המן קלאסיות

צילום: נטלי לוין

למתכון לאוזני המן >>

קינוח תפוחים, קרם יוגורט ושטרויזל שקדים

דברים שלמדתי במהלך השנים האחרונות #564: כשמכינים קינוח בכוס, כדאי שהוא לא יגדוש את כולה כך שכשמכניסים את הכפית לא הכל יתפזר החוצה. המראה מיד הופך לאלגנטי יותר כשהכוס לא גדושה כל כך, ובודאי כשהצילום לא ירוק.

קינוח תפוחים, קרם יוגורט ושטרויזל שקדים

צילום: נטלי לוין

למתכון לקינוח תפוחים, קרם יוגורט ושטרויזל שקדים >>

עוגת תפוזים, סולת וקוקוס

אחד המתכונים היותר ותיקים בבלוג, ממש מהימים הראשונים. זוהי העוגה המפורסמת של רש