משפרת אפייה – חלק 3 ואחרון

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 53 צופים

אם אתם עוקבים אחרי הבלוג בחודשים האחרונים, בודאי שמתם לב שהתחלתי פרויקט חדש של שדרוג תמונות ומתכונים ישנים מאוד מהבלוג. בחלק הראשון ובחלק השני כתבתי על בערך 40 פוסטים ששודרגו, והיום אני שמחה להביא בפניכם את החלק האחרון, עם 15 מתכונים נוספים שעברו שדרוג.

למרות שזה בהחלט ממכר, החלטתי שהפרויקט הזה בהחלט הגיע לקיצו. אני כן חושבת שזה נחמד להיתקל בפוסטים ישנים, אפילו אם הם לא נראים מאה אחוז לטעמי ו/או אם היום הייתי מצלמת את התמונה אחרת לחלוטין. מאוד מעניין בעיני לראות את ההתפתחות שעבר הבלוג (ואני איתו), ולכן אני מסיימת עם המתכונים הבאים.

סביר להניח שבעתיד עוד אצלם פה ושם מתכונים מחדש, אבל מבחינתי הפרויקט הושלם, והרשימה הראשונית של המתכונים שרציתי לשדרג הגיעה לסיומה. מקווה שהחיים החדשים שאני מפיחה בפוסטים שאפילו אני כבר שכחתי מהם יגרמו לכם לנסות לפחות חלק מהם 🙂

עוגת תותים עם קצפת וניל

אני חושבת שזו אחת העוגות האהובות עלי ביותר בבלוג. בגלל שאני כל כך אוהבת תותים, והשילוב שלהם עם קצפת הוא לא פחות מאלוהי לדעתי – העוגה הזאת היא העוגה שאני תמיד חוזרת אליה, בכל חורף מחדש.

עוגת תותים עם קצפת וניל

צילום: נטלי לוין

למתכון לעוגת תותים עם קצפת וניל >>

סופגניות קלאסיות במילוי ריבה

למרות שחנוכה כבר עבר, אין ספק שהסופגניות הקלאסיות דרשו צילום מחדש. מסוג המתכונים שכדאי לגזור ולשמור, ומבחינתי אם כבר סופגניות – אז רק כאלה ביתיות, ועדיף במילוי ריבה נוסטלגית והמון אבקת סוכר, במקום כל המוטציות המפונפנות שגודשות את הקונדיטוריות לפני החג.

סופגניות קלאסיות במילוי ריבה

צילום: נטלי לוין

למתכון לסופגניות קלאסיות במילוי ריבה >>

עוגת קפה, חלבה ושוקולד

למרות שלא מדובר במתכון ישן נושן כמו מרבית השדרוגים שיש פה, התמונה הקודמת של העוגה פשוט לא עשתה עמה חסד. זוהי עוגה בחושה קלה ביותר להכנה, שחובבי הקפה והחלבה יתעלפו ממנה – באחריות.

עוגת קפה, חלבה ושוקולד