עוגת טריקולד בכוסות

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 936 צופים

בתחילת הדרך שלי בעולם האפייה, אחת העוגות שהכי הקסימו אותי היתה עוגת טריקולד. השכבות היפות והמסותתות תמיד נראו לי כסוג של משימה בלתי אפשרית כשרק התחלתי לאפות, עוד לפני קורס הקונדיטוריה כמובן, וכשניסיתי להכין טריקולד מכל מני מתכונים שמצאתי אף פעם לא הצלחתי ליצור שכבות יפות. הן תמיד היו מתערבבות זו בזו ולא הצלחתי להגיע לתוצאה יפה של שכבות ישרות ומובחנות.

כמובן שעם השנים והניסיון שצברתי בתחום למדתי לא מעט והבנתי בדיוק מה היו הטעויות שלי באותם ניסיונות ראשוניים. מה שעוד קרה, למרבה האירוניה, זה שעם הידע שצברתי פשוט הפסקתי להתלהב מטריקולד. בסופו של דבר זו עוגת מוס די כבדה ומתוקה, וממש לא משהו שאבחר בו לקינוח אם אצטרך.

למרות הכל, לעוגת טריקולד יש פינה חמה בלבי, וכשהתחלתי להעביר סדנאות אפייה בזום – טריקולד היה אחד המתכונים בסדנה הראשונה שפתחתי. במקום להכין עוגת טריקולד אחת גדולה, החלטתי לקחת את זה לכיוון של כוסות אישיות, גם כי זה מאוד יפה בתוך כוס זכוכית, לא דורש שימוש בג'לטין ובעיקר כי מדובר בקינוח שמהווה סיפוק כמעט מיידי.

מכינים את השכבות בזו אחר זו עם המתנה קצרה בין שכבה לשכבה, ואחרי שהכל מוכן כבר אפשר לאכול. עוגת מוס גדולה תמיד זקוקה להרבה יותר זמן התייצבות, כך שהוריאציה בכוסות יכולה להיות כמעט ספונטנית. אם בכל זאת אתם רוצים להכין את המתכון כעוגה אחת גדולה – כתבתי בהערות בסוף המתכון כיצד בדיוק ניתן לעשות זאת.

מחפשים עוד מתכוני שוקולד חגיגיים? נסו את אלה: עוגת שוקולד עם ענני קצפת | עוגת שוקולד אמריקאית | עוגת מספרים פררו רושה | עוגת שוקולד עם סוכריות צבעוניות | עוגת שוקולד סניקרס

עוגת טריקולד בכוסות | צילום: נטלי לוין

עוגת טריקולד בכוסות | צילום: נטלי לוין

עוגת טריקולד בכוסות

כמות הקינוחים הסופית תלויה בגודל הכוסות

למוס שוקולד מריר:
100 גרם שוקולד מריר
25 גרם חמאה
45 מ"ל (3 כפות) שמנת להקצפה 38% שומן

למוס שוקולד חלב:
150 גרם שוקולד חלב
25 גרם חמאה
45 מ"ל (3 כפות) שמנת להקצפה 38% שומן

למוס שוקולד לבן: