מתי אופים בטורבו?

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 8.6K צופים
טורבו או לא טורבו? זאת השאלה!

אחת השאלות ששואלים אותי הכי הרבה היא מתי אופים בטורבו. אני הולכת לאכזב אתכם קצת עכשיו כי אין לי תשובה חד משמעית, ויותר מזה – זה פשוט לא נכון לתת תשובה נחרצת בעניין הזה.

לכל אחד ואחת מאיתנו יש תנור שונה בבית. גם אם מדובר בתנור של אותה חברה – הדגמים משתנים כל הזמן בהתאם לשנת הייצור וארץ הייצור, ולכן גם שני תנורים זהים לכאורה של חברה מסוימת לא בהכרח יאפו בצורה זהה. ההבנה הזאת חשובה כדי להחליט מה בעצם עושים.

אז בתכלס? כמו הרבה מאוד דברים – יש כאן עניין של ניסוי וטעייה. אני ממליצה לכם להכיר את התנור שלכם; לנסות אותו בכמה מאפים ועוגות מסוגים שונים, פעם בטורבו, פעם לא בטורבו ופשוט להחליט מה עובד טוב יותר אצלכם עבור כל סוג של מאפה.

אחת הסיבות לכך שזמני אפייה ניתנים כטווח היא בדיוק זה – תנורים שונים אופים בצורה שונה ולכן יכול להיות שהתנור של השכנה אולי קצת יותר חלש ביחס לתנור שלכם וידרוש זמן אפייה קצת יותר ארוך, אפילו שאתם מכינים את אותה עוגה.

נכון שאומרים שאפייה היא “מדע מדויק”, אבל מעבר לדיוק שבמדידה יש בה לא מעט מקום גם להבנה עמוקה יותר, והרבה מזה הוא כמובן שלב האפייה. גם אם כתוב במתכון לאפות עוגה מסוימת חצי שעה, אבל אחרי חצי שעה היא לא מוכנה אצלכם – זה לא אומר דבר על המתכון. זה בעיקר מעיד על התנור שלכם: אולי הוא קצת חלש ודורש יותר זמן? אולי כדאי לנסות טורבו? אולי אפילו התרמוסטט שלו לא מכויל וזה שכתוב על הצג 180 מעלות לא אומר שבפועל הטמפרטורה היא 160?

תבינו מה התוצאה אליה אתם שואפים – זה הרבה יותר חשוב מכל פרט חיצוני כמו זמן אפייה או אפילו כמות מדויקת של קמח.

הכירו את התנור שלכם! תנסו, תתנסו ואולי בהתחלה קצת תתבאסו על תוצאות לא לגמרי מדויקות. אבל אני מבטיחה לכם שעם הזמן והניסיון תבינו בדיוק כיצד צריך לאפות כל דבר ותדעו להתאים את המתכון לתנור הפרטי שלכם.

לחצו כאן למגוון סוגי עוגיות >>

השאר תגובה

אני רוצה להירשם למועדון של עוגיו.נט!

חדש באתר

עקבו אחרי בסושיאל

© כל הזכויות שמורות לנטלי לוין 2023 | פיתוח ועיצוב אתר: FOXMART.

img.pf-button-img + .pf-button-text { margin-left: 6px; margin-right: 10px; }