המלצות לפריז 2018: איך לאכול את פריז ב-4 ימים?

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 212 צופים

אחרי לא פחות מחמישה ביקורים בפריז, אני יכולה לומר שעיר האורות כובשת אותי בכל פעם מחדש, והעלייה למטוס בדרך חזרה הביתה מלווה תמיד בגעגוע קטן שנשאר לי בלב. הגעגוע הזה לאט לאט הולך ומתגבר, ובשלב מסוים גורם לי להזמין כרטיסי טיסה באימפולסיביות רק כדי לשוב אל העיר האהובה לעוד כמה רגעי קסם.

פריז היא קסם, היא תרבות, היא אהבה. לחובבי המתוקים היא גן עדן של ממש, כשבכל פינת רחוב יש פטיסרי, בולנז'רי או שוקולטרי וברוב המקרים את שלושתם. יש בה ניגודים מעניינים: תרבות רחוב לצד תרבות גבוהה; הומלסים באוהלים ברחובות של בורגנים; חנויות יוקרה לצד שווקי פשפשים ועוד דיסוננסים שהופכים אותה למרתקת.

חלון ראווה פריזאי טיפוסי | Gérard Mulot

כשאפרת, שרון ואני הזמנו כרטיסי טיסה ומלון בספונטניות ממש לפני כמה שבועות, ידענו בדיוק מה הולך להיות: טיול מתוקים. הרבה מתוקים! יצרנו מפה עם לא פחות מ-120 מקומות שונים, כאלה שידענו שנרצה לחזור אליהן מהיכרות עבר, ולא פחות חשוב – המון מקומות חדשים שנפתחו במהלך הזמן שחלף מאז הביקורים האחרונים של שלושתנו בעיר.

למרות שמרבית הטיולים שלי לחו"ל הם יחד עם נמרוד, היה נחמד לצאת קצת מהשגרה ולטייל עם חברות טובות. שלושתנו היינו בדיוק באותו סטייט אוף מיינד, מה שמאוד הקל על סדר היום (בקצרה: פטיסרי, הליכה, פטיסרי, הליכה, פטיסרי, הליכה וכן הלאה). כל כך כיף לטייל עם אנשים שחשובים להם בדיוק אותם הדברים.

בגלל שמצאנו כמה וכמה פנינים (בעיקר הודות לטל שפיגל המוכשר ולשרון היינריך הנהדרת), החלטתי לשתף אתכם בכמה מהחוויות שהיו לנו בעיר האורות.

Jacques Genin

Jacques Genin

ז'אק ז'נה היה התחנה הראשונה שלנו בעיר. מדובר באחד המקומות האהובים עלי ביותר בעיר, יש שם מקומות ישיבה וזה היה בדיוק מה שהיינו צריכות לנחיתה רכה בבוקר הראשון. אכלנו פארי ברס (הטוב בעיר לטעמי) וטארט קרמל, דבש ואגוזים שהיה כל כך טעים ועם בצק דקיק ומתפצח.

למזלנו הרב (והודות לטל האוזן המופלאה), זכינו גם בביקור קצרצר במעבדה בחלק העליון. מדהים לראות את כולם עובדים בסדר מופתי, ניקיון מבהיק ובחיוך שלא יורד להם מהפנים. קיבלנו טעימה של מרשמלו ליים בציפוי דקיק של שוקולד וכן פרלין שוקולד ותפוזים נפלא – והמשכנו הלאה.

Jacques Genin