עוגיות מלוחות בשני טעמים

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 158 צופים

"יש לי איזה ויז'ן בראש – בואי נכין עוגיות שוקולד צ'יפס, אבל מלוחות!", אמר לי אורן (לוקסי!) לפני כמה שבועות, כשקבענו להיפגש ליום אפייה משותף נוסף. אני מודה שהייתי סקפטית בהתחלה ואמרתי לו שאני לגמרי לא בטוחה מה יצא מכל העסק הזה, אבל זרמתי. אורן תמיד יודע על מה הוא מדבר.

הוא הגיע אלי עמוס בחומרי גלם מגניבים ויחד בילינו בבוקר של אפייה ניסיונית על בסיס המתכון לעוגיות השוקולד צ'יפס שלי. השמטנו כמעט את כל הסוכר מהמתכון, הגדלנו את כמות המלח והכנו שלושה סוגים של עוגיות מלוחות. שניים מהם התגלו כהצלחה מסחררת, השלישי קצת פחות. דמיינו שאתם נותנים ביס בעוגיות ומגלים שיש להן בעצם טעם של תבשיל קארי? או חציל קלוי? זה בדיוק מה שהכנו – ו-וואו כמה שזה טעים.

עוגיות הקארי התגלו כשיחוק אדיר עם תוספת אבקת קארי, הל, ג'ינג'ר, גרעיני דלעת ומשמשים מיובשים. המרקם שלהן פריך והן משובצות בתוספות שעושות שמח בבטן ובפה. עוגיות החצילים והפטה שגעו אותי מרוב שהיו טעימות – שילוב משגע של צבעים (העוגיות קיבלו צבע שחרחר בזכות מחית החציל הקלוי) וטעמים מקומיים של חצילים, פטה וצנוברים.

נכון, זה לא הכי קונבנציונלי להכין עוגיות מלוחות שכאלה, אבל הן פשוט מעולות! לאירוח או מסיבה או סתם לנשנש אותן עם בירה או ג'ינג'ר אייל. מוזמנים לנסות ולהכין אותן בטעמים נוספים לפי הטעם האישי שלכם ולכתוב בתגובות איך יצא.

ובינתיים אל תפספסו את הסרטון המעולההההה של אורן על הבוקר שלנו יחד; ובכלל – אתם פשוט מוכרחים לעקוב אחריו לתוכן מעורר תיאבון שגם מעלה חיוך. אני מחכה כבר לדייט הבא שלנו ♥

בא לכם עוד משהו מלוח? נסו את לחם הקופים המשוגע שהכנו בפעם הקודמת >>

עוגיות מלוחות בשני טעמים: עוגיות קארי | צילום: נטלי לוין

עוגיות מלוחות בשני טעמים: עוגיות קארי | צילום: נטלי לוין

עוגיות מלוחות בשני טעמים: עוגיות חצילים ופטה | צילום: נטלי לוין

עוגיות מלוחות בשני טעמים: עוגיות חצילים ופטה | צילום: נטלי לוין

עוגיות מלוחות בשני טעמים

15-20 עוגיות (מכל סוג)