פחזניות במילוי קרם פטיסייר מאצ'ה וקראמבל שומשום שחור

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 129 צופים

פחזניות במילוי קרם פטיסייר מאצ'ה וקראמבל שומשום שחור

צילום: נטלי לוין

הזמנו כרטיסי טיסה ליפן, ובעוד כמה חודשים אני הולכת להגשים חלום ארוך-שנים של טיול באחד המקומות שהכי מסקרנים אותי בעולם. יש לי תחושה שאתאהב ביפן ואתקשה מאוד לחזור ממנה; באיזשהו מקום אני כבר מאוהבת במדינה הזאת עמוקות, עוד לפני שכף רגלי דרכה על אדמתה. יפן מרגשת אותי, אני מרגישה חיבור אדיר לתרבות, לסדר ולאסתטיקה היפניים, וכמובן לאוכל היפני.

כששואלים אותי מהו האוכל האהוב עלי ביותר – התשובה המיידית שלי הוא אוכל יפני. ממש לא רק סושי, אלא מנות מורכבות יותר, עשירות בטעמים מיוחדים שלא הכרתי, עם ניחוחות ששולחים אותי למחוזות רחוקים שבקרוב – סופסוף – אגיע אליהם במציאות.

אני מודה שתה ירוק ממש לא היה אהבה ממבט ראשון עבורי, ומאצ'ה עדיין לפעמים קצת מורכבת לי בטעם. עם זאת, במינונים הנכונים היא עושה פלאים בקינוחים, ויצא לי לשלב אותה לא מעט בקינוחים שהכנתי בזמן האחרון, למשל בפחזניות הבאות. אלה פחזניות קטנטנות במילוי קרם פטיסייר מאצ'ה עם שכבת קראמבל שומשום שחור שהופכת אותן לפריכות במיוחד.

הפחזניות האלה הן מסוג הקינוחים שהם לא יפניים במהותם, אבל הטעמים שלהם הם סוג של דרישת שלום מארץ השמש העולה. הפחזניות זהובות ומפוצצות בקרם פטיסייר מאצ'ה עשיר בחלק הפנימי, ומעליהן קראמבל שומשום שחור מתפצפץ וקישוט קטן של דיסקית שוקולד לבן עם שומשום שחור. מסוג הקינוחים שחובבי הטעמים היפניים יתאהבו בהם.

מחפשים עוד מתכונים לפחזניות? נסו את אלה: פחזניות במילוי קרם מנגו | פחזניות מאפינס שוקולד צ'יפס | פחזניות במילוי מוס שוקולד לבן | פחזניות שקדים, שוקולד וקפה | פחזניות במילוי קצפת ודובדבנים