עוגת וניל במילוי קרם שוקולד – עוגת יום הולדת ליפעת

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 1.3k צופים

ממש לפני שבוע אחותי חגגה יום הולדת. בתקופה שבה כמעט ולא פוגשים את בני המשפחה, אני משתדלת להפתיע במשלוחים שווים עד הבית – זה יכול להיות קופסת הפתעות כלשהי, שוקולדים טעימים או כל דבר מתכלה אחר שאני יודעת שיאהבו. לתשומת הלב הזאת בימי ההולדת הרחוקים האלה יש ערך לא קטן, ואפילו אם אני שולחת רק משהו קטן – זה כבר עושה הרגשה נעימה בימים בהם אי אפשר ממש להיפגש ולחגוג.

אז שלחתי לה כמה הפתעות עד הבית, וכשהתקשרתי לברך אותה הצעתי לה שתבוא אלי ליום אפייה – רק שתינו. מזמן לא נפגשנו ליום שכזה, שבאופן מסורתי אנחנו עושות בדרך כלל באיזור פורים, ותמיד כל כך כיף לי לאפות עם יפעת. נפגשנו וחוץ משני סוגים של עוגיות טעימות, החלטתי שמן הראוי להכין לה גם עוגת יום הולדת תוצרת בית!

בשיטוט באחד מספרי האפייה שעל המדף שלי נתקלנו בעוגת וניל עם קרם חמאה שוקולדי עם קישוט סוכריות. הכי "של פעם" ובו-בעת הכי טעים שיש. מה יכול להיות רע בשתי שכבות של עוגת וניל רכה במילוי קרם שוקולדי? כלום! החלטתי לשדרג קצת את המתכון הכתוב ולהכין גנאש שוקולד מוקצף במקום קרם חמאה, שלדעתי הוא הרבה יותר טעים למילוי ולציפוי עוגות. התקבלה עוגה טעימה שגם קישטנו עם כדורי שוקולד תוצרת בית, מה שהפך אותה לעוד יותר חגיגית ונהדרת ליום הולדת.

מזל טוב יפעת אהובתי ♥

מחפשים עוד מתכונים לעוגות יום הולדת? נסו את אלה: עוגת שוקולד עם ענני קצפת | עוגת שוקולד אמריקאית | עוגת מספרים פררו רושה | עוגת שוקולד עם סוכריות צבעוניות | עוגת שוקולד סניקרס

עוגת וניל במילוי קרם שוקולד – עוגת יום הולדת ליפעת | צילום: נטלי לוין

עוגת וניל במילוי קרם שוקולד – עוגת יום הולדת ליפעת | צילום: נטלי לוין