עוגיות בראוניז שוקולד ללא גלוטן

על ידי נטלי לוין
פורסם: עודכן לאחרונה ב 8.6k צופים

כשאין לי יותר מדי זמן להשקיע אני מכינה כמעט באופן אוטומטי בראוניז. מדובר באחד המתכונים הקלים ביותר שיש, אפשר לגוון באינספור טעמים, וזה פשוט קינוח שאני באמת לא מכירה אפילו מישהו אחד שיסרב לו. זאת אומרת, אלא אם אתם מחשיבים אותי, אבל אני לא דוגמה לכלום 🙂

על כל פנים, זו אחת הסיבות שבראוניז מפורסמים בבלוג לא מעט, ואם לשפוט לפי התמונות שאני מקבלת מכם – אין ספק שגם אתם אוהבים להכין בראוניז! כבר די מזמן מור הכינה עוגיות בראוניז מדהימות, שבכל פעם שטעמתי אותן (והיו כמה פעמים כאלה) נשבעתי שאני מוכרחה לנסות את המתכון שלה. אז נשבעתי, ואז אחרי חמש דקות בערך שכחתי מזה והלכתי להתאמן או משהו.

ממש היום ראיתי את העוגיות המושלמות של אד קימבר – The Boy Who Bakes, ומיד נזכרתי גם בעוגיות של מור. מפה לשם, לא כל כך הצלחתי להתאפק לשם שינוי, ופשוט ניגשתי למטבח, חיברתי בין המתכונים והפכתי את העוגיות לנטולות גלוטן, גם כי פסח ובעיקר כי רציתי קצת לגוון. התקבלו עוגיות בראוניז שוקולד לא פחות מאלמותיות. ותאמינו לי – אני לא מתה על עוגיות שוקולד באופן כללי.

אלה עוגיות בראוניז שוקולד רכות, פאדג'יות, במרקם עוגתי-כמעט-טראפלי נמס בפה, והן לא פחות מאדירות. המלח בחלק העליון מעדן את המתיקות והופך אותן לקצת יותר מתוחכמות, והשימוש בשוקולד מריר מהמם (של Cacao Barry) שאני שומרת רק למתכונים שוקולדיים בטירוף הוכיח את עצמו. הן פשוט טעימות בטירוף ואני מפצירה בכם לנסות אותן ממש בקרוב ולא רק להגיד לעצמכם שצריך ולשכוח מהמתכון. כל מי שיטעם אותן – יתעלף מרוב אושר. באחריות.

מחפשים עוד מתכונים לעוגות ועוגיות לפסח? נסו את אלה: בראוניז שקדים ללא גלוטן | עוגת שוקולד פרווה מ-5 מצרכים בלבד | עוגת אגוזים נהדרת | עוגיות בוטנים נהדרות | עוגיות קוקוס נוסטלגיות